دلیل عجیب مردان برای استفاده نکردن از ماسک

به گزارش دفتر آنلاین من، تحقیقات جدیدی که محققان دانشگاه میدلزک اجرا شده است به نتایج عجیبی درباره بی تمایلی مردان اروپایی برای استفاده از ماسک رسیده است.

دلیل عجیب مردان برای استفاده نکردن از ماسک

به گزارش دفتر آنلاین من به نقل از باشگاه دفتر آنلاین من، در مطالعه جدیدی که محققان دانشگاه میدلزک انجام دادند به این نتیجه رسیدند که مردان به دلایل روان شناختی، کمتر از زنان از ماسک در مجامع عمومی استفاده می نمایند. بر اساس این تحقیق مردان استفاده از ماسک را شرم آور و نشانه ضعف می دانند.

در این مطالعه، محققان 2 هزار و 459 نفر از شهروندان آمریکایی را شامل 1 هزار و 266 مرد، 1هزار و 183 زن و 10 نفر که جنسیت خود را فاش نکردند، مورد آنالیز قرار دادند.

از شرکت نمایندگان در خصوص اهداف خود برای استفاده از ماسک در خارج از خانه و همچنین احساسات آن ها هنگام زدن ماسک پرسیده شد. نتایج نشان داد که زنان بیش از مردان تمایل به استفاده از ماسک دارند؛ این در حالی است که مردان استفاده از ماسک را شرم آور، ناخوشایند و نشانه ضعف می دانند.

محققان در این مطالعه تفاوت جنسی را در تمایل افراد برای استفاده از ماسک، تحت تاثیر احتمال ابتلای فرد به ویروس کرونا و بهبودی مورد آنالیز قرار دادند.

  • کرونا بیشتر مردان را می کشد | زنان ایمن ترند

به عبارت دیگر این واقعیت را که مردان تمایل کمتری به پوشاندن چهره خود دارند، می توان تا حدودی با این دلیل شرح داد که مردان معتقدند که نسبت به زنان در برابر این ویروس کمتر تاثیر می پذیرند در حالی که آمارهای رسمی خلاف این را نشان داده اند. طبق آمار مردان در ابتلا به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن درصد بیشتری را به خود اختصاص داده اند. نتایج همچنین نشان داد که مردان هنگام استفاده از ماسک احساسات منفی نشان می دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "دلیل عجیب مردان برای استفاده نکردن از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل عجیب مردان برای استفاده نکردن از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید