تاکید زارع پور بر اعتماد به کالای ایرانی

به گزارش دفتر آنلاین من، عیسی زارع پور با انتشار پستی در شبکه اجتماعی خود نوشت: هفته قبل از چند واحد تولیدی مستقر در منطقه ویژه مالی و فرودگاه پیغام تماشا کردم. در این واحدها محصولات با کیفیتی آماده و عرضه می شد، محصولاتی که در کشورهای دیگر هم بازار صادراتی داشتند. محصولاتی که نشان دهنده توان و خلاقیت جوانان این مرز بوم و مایه غرور و افتخار ملی هستند.

تاکید زارع پور بر اعتماد به کالای ایرانی

وی ادامه داد: نکته ای که فکر مرا در این بازدیدها به خودش مشغول نموده بود، درج نشدن نام و برند این فراورینمایندگان به خط فارسی بر محصولات و بسته بندی آنها بود. حتی بعضی از محصولات با وجود اینکه صددرصد فراوری داخل بود، به اصطلاح Made in Iran بر آن حک نشده بود. یکی از فراورینمایندگان می گفت: اگر روی محصول ایرانی فارسی بنویسیم مردم اعتماد نمی نمایند و نمی خرند، در حالی که همین محصولات به دیگر کشورها صادر می گردد و به لحاظ کیفیت با نمونه های خارجی قابل رقابت است.

وزیر ارتباطات گفت: خط و زبان فارسی و فرهنگ ایرانی، زیبا، غنی و میراث نیاکان فرهنگ پرور ما است. دوستشان داریم و با غیرت و تعصب باید در معرفی آن به جهانیان بکوشیم. با خط و زبان زیبای خودمان باید با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنیم. وقتی فراورینماینده ایرانی با اعتماد به نفس کالای با کیفیتی را فراوری می نماید با افتخار هم باید نشان ایرانی بر آن درج کند.

وی با درج هشتگ #به-کالای-ایرانی-اعتماد-کنیم اظهار داشت: این مسأله ای است که باید متولیان فرهنگ کشور بر آن متمرکز شوند و فرهنگ سازی نمایند تا محصول فراوری ایران به نماد خودباوری و افتخار ملی تبدیل گردد. البته وظیفه فراورینمایندگان داخلی هم سنگین است. آنها باید محصولات با کیفیت و خدمات پس از فروش مطلوب ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تاکید زارع پور بر اعتماد به کالای ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید زارع پور بر اعتماد به کالای ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید