افزایش شیوع اوتیسم

به گزارش دفتر آنلاین من، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اظهار کرد که یک کودک از هر 36 کودک در این کشور، به اختلال اوتیسم مبتلا هست.

افزایش شیوع اوتیسم

در ایالات متحده طی20 سال گذشته از هر 150 کودک، یک نفر مبتلا به اوتیسم بوده است که بعضی از عوامل موثر در افزایش آمار، آگاهی و غربالگری بهتر برای اوتیسم، تغییر در معیارهای تشخیصی و عوامل محیطی یا ژنتیکی است.

به نقل از ویفروم، اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و پیشرفت های بسیاری در افزایش آگاهی و پذیرش اوتیسم در سال های اخیر انجام شده است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، شیوع اوتیسم در بین بچه ها ایالات متحده در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در حالی که 6.7 کودک از هر 1000 کودک در سال 2000، مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده شد و این تعداد به 27.6 در هر 1000 کودک تا سال 2020 افزایش یافته و دلایل این افزایش به طور کامل شناخته نشده و احتمالا پیچیده است.

افزایش تعداد بچه ها مبتلا به اوتیسم، اهمیت شناسایی و مداخله زودهنگام برای یاری به بچه ها مبتلا به این اختلال را برای رسیدن به نتایج بهتر برجسته خواهد نمود.

سازمان بهداشت جهانی بیان کرد که اختلالات طیف اوتیسم با درجاتی از مشکل در تعامل اجتماعی و ارتباطات تعیین می گردد و الگوهای غیر معمول فعالیت ها و رفتارها نیز در این افراد اهمیت دارد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "افزایش شیوع اوتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شیوع اوتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید