پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت ساز

به گزارش دفتر آنلاین من، فارس نوشت: نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشتازی خود بر دونالد ترامپ در نظرسنجی ها را در دو ایالت خاکستری که نقش سرنوشت سازی در انتخابات سال 2016 داشتند، حفظ نموده است.

پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت ساز

نظرسنجی مشترک روزنامه نیویورک تایمز/مرکز افکارسنجی Siena College که امروز دوشنبه منتشر شده حاکی است در ایالت میشیگان، 48 درصد از رأی دهندگان احتمالی از جو بایدن و 40 درصد از دونالد ترامپ حمایت نموده اند.

با این حال، این نظرسنجی نشان می دهد ترامپ فاصله اش از بایدن را در این ایالت اندکی کمتر نموده است. در نظرسنجی مشترک دیگری که 4 ماه پیش از همین دو موسسه منتشر شده بود، بایدن 11 درصد از ترامپ جلوتر بود.

نظرسنجی جدید علاوه بر این، از پیشتازی 10 درصدی جو بایدن در میان رأی دهندگان احتمالی در ایالت ویسکانسین حکایت دارد. در این ایالت، 51 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی بایدن را به ترامپ ترجیح داده اند.

در این ایالت، جو بایدن توانسته فاصله اش با ترامپ را بیشتر کند. در نظرسنجی 4 ماه قبل، بایدن 5 درصد از ترامپ جلوتر بود.

میشیگان و ویسکانسین، در کنار پنسیلوانیا سه ایالت خاکستری هستند که در سال 2016 در پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نقش داشتند.

ترامپ در انتخابات سال 2016 توانست 16 رأی الکترال در میشیگان و 10 رأی الکترال ایالت ویسکانسین را از آن خود کند.

در حالی که تنها 22 روز مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نتایج بعضی نظرسنجی های دیگر در سطح ملی این کشور از رجحان بایدن حکایت دارند.

پیشتر بر اساس نتایج نظرسنجی ان بی سی/وال استریت ژورنال، بایدن با 53 درصد حمایت در مقابل 39 درصدِ ترامپ با 14 درصد اختلاف در میان رأی دهندگان ثبت نامی از ترامپ پیش افتاده بود.

این در حالی بود که در نظرسنجی قبل از مناظره سه شنبه شب اختلاف این دو نامزد انتخاباتی با پیشتازی بایدن، هشت درصد بود.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید