مقدمات برای فعالیت گروه های جهادی لرستان در صورت سیلاب فراهم است ، بخشی از ضلع غربی پلدختر تخلیه شد

به گزارش دفتر آنلاین من، رئیس مجمع جهادگران استان لرستان گفت: بستر های لازم برای فعالیت گروه های جهادی فراهم شده تا در صورتی که سیل به وقوع پیوست جهادگران به مردم خدمت کنند.

مقدمات برای فعالیت گروه های جهادی لرستان در صورت سیلاب فراهم است ، بخشی از ضلع غربی پلدختر تخلیه شد

ضرغام پرنیان، رئیس مجمع جهادگران استان لرستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه دفتر آنلاین من، در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای وقوع احتمالی سیلاب گفت: از زمانی که هشدار های هواشناسی مبنی بر وقوع احتمالی سیلاب در لرستان اعلام شده و بارندگی ها شدیدتر شدند، تمهیداتی برای مقابله با سیل اندیشیده شده و ستاد مدیریت بحران جلسه ای با حضور ستاد های معین برگزار کرده و یکسری اقدامات در دست انجام است.

پرنیان اضافه نمود: بر این اساس، گروه های جهادی مجمع جهادگران در حالت آماده باش هستند و بستر های لازم برای فعالیتشان در صورت نیاز فراهم شده و با وقوع سیلاب، سریعا به مناطق هدف اعزام جهادگر خواهیم داشت.

رئیس مجمع جهادگران استان لرستان ادامه داد: البته گروه های جهادی مسئله محور نیز آماده باش هستند و ظرفیت ها معین است. ناگفته نماند که برخی از ساکنان پلدختر که در معرض سیلاب احتمالی بودند، جابجا شدند و به منازل اقوامشان در بخش های دیگری انتقال پیدا کرده اند و تقریبا بخشی از ضلع غربی پلدختر که در معرض سیل است، نیز تخلیه شده است.

وی ابراز کرد: در شهرستان های دورود و خرم آباد نیز اطلاع رسانی های لازم اجرا شده و در صورتی که سیلاب رخ دهد، سریعا گروه های جهادی وارد عمل می شوند و در بحث انتقال مردم فعالیت خواهند داشت.

پرنیان یادآور شد: در صورتی که شدت بارندگی به همین صورت ادامه پیدا کند، به احتمال زیاد سیلاب رخ می دهد و حتی این احتمال می رود که در بحث سیل، حوادثی همچون فروردین 98 در لرستان اتفاق بیفتد. با این حال گروه های جهادی آماده باش بوده و در هر شرایطی آماده خدمت به مردم هستند.

وی اظهار کرد: برای اسکان مردمی که خانه هایشان را ترک نکرده اند نیز، یکسری از مدارس و سالن های ورزشی را در نظر گرفتیم تا لرستانی ها از این ظرفیت استفاده کنند و به آنجا پناه ببرند. البته برخی از مردم برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب، اقداماتی نیز انجام داده اند که از جمله آن، می توان به ایزوگام کردن درب های برخی منازل اشاره کرد.

رئیس مجمع جهادگران استان لرستان اذعان کرد: عده ای از مردم نیز اقدام به جابجایی لوازم و وسایل خود کرده اند تا در صورت وقوع سیلاب، خسارات کمتری متحمل شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مقدمات برای فعالیت گروه های جهادی لرستان در صورت سیلاب فراهم است ، بخشی از ضلع غربی پلدختر تخلیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدمات برای فعالیت گروه های جهادی لرستان در صورت سیلاب فراهم است ، بخشی از ضلع غربی پلدختر تخلیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید