مدل های گیاهان آپارتمانی که احتیاج به نگهداری کمی دارند

به گزارش دفتر آنلاین من، مدل های گیاهان آپارتمانی بقدری زیبا و متنوع هستند که به راحتی نمی گردد از کنارشان گذشت و از آنها استفاده نکرد. اما برخی از افراد هم هستند که به دلایل مختلف (مشغله کاری و فکری، وقت کم، بی حوصلگی و …) نمی توانند به خوبی از این گیاهان مراقبت نموده و آنها را پرورش دهند اما از طرفی علاقمند به داشتن عنصری زنده از طبیعت در داخل منزل خود هستند. برخی از افراد فراموش کارند و مرتب یادشان می رود که به گیاهان خود برسند، عده ای دیگر هم دانش و اطلاعات کافی در خصوص نحوه نگهداری از آنها را در اختیار ندارند. شاید هم تازه کارانی می خواهند وارد عرصه پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل خود شوند و به همین خاطر به دنبال نمونه هایی با نگهداری آسان و ساده می گردند تا کار خود را آغاز نمایند. در این مطلب سعی کردیم به معرفی گیاهانی بپردازیم که مناسب چنین افرادی خواهند بود.

مدل های گیاهان آپارتمانی که احتیاج به نگهداری کمی دارند

مدل زیر گیاه عنکبوتی نامیده می گردد که شاید در ذهنتان تصویری ترسناک از آن بسازید اما این مدل گیاه یکی از بی دردسرترین گیاهان در زمینه مراقبت شمرده می گردد و با تمامی شرایط محیطی خود را وفق می دهد. نور کم، خاک مرطوب و دمای مناسب اتاق، تمام چیزی است که گیاه عنکبوتی احتیاج دارد.

پیچک گیاهی استوایی است و در اندازه ها، شکل ها و رنگ های متنوعی پرورش پیدا می نماید. پیچک های برگ قلبی و شکاف دار از زیباترین مدل های این گیاه هستند. افراد فراموش کار عاشق این گیاه خواهند شد.

گیاه سرخس برای نگهداری تنها به محیطی خنک، مرطوب و نور غیر مستقیم احتیاج دارد اگر شما همین سه عامل را برایش فراهم کنید، دوستی سبز و زیبا برای سال های بسیار طولانی خواهید داشت.

گیاه یشم یکی دیگر از گیاهانی است که به مراقبت بسیار کمی احتیاج دارد. تنها کاری که باید کنید، غرق نکردن گیاه در آب است. این گیاه به مقدار کمی آب احتیاج دارد به عبارت دیگر سطح خاک باید خشک باشد تا محیطی ایده آل برای رشد گیاه فراهم گردد. در ادامه مدل های دیگر همراه با اسمشان را مشاهده خواهید کرد.

گیاه نواری (مار شکل) :

آناناس:

دراسینا:

کالانکوآ:

پتوس:

کاکتوس اشوریا:

آلوئه ورا:

پیچک انگلیسی:

مدل های گیاهان آپارتمانی

منبع: اتاق

به "مدل های گیاهان آپارتمانی که احتیاج به نگهداری کمی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های گیاهان آپارتمانی که احتیاج به نگهداری کمی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید