غنی: مذاکرات صلح وارد مرحله دوم شده است

به گزارش دفتر آنلاین من، رئیس جمهور افغانستان گفت: حضور اعضای کمیته رهبری شورای عالی مصالحه ملی در ارگ پیغام واضح برای متحدان افغانستان در منطقه، دنیا و به ویژه هیأت مذاکره کننده دولت دارد.

غنی: مذاکرات صلح وارد مرحله دوم شده است

به گزارش گروه بین الملل دفتر آنلاین من، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه) در اولین نشست رهبری شورای عالی مصالح صلح در ارگ ضمن قدردانی از تمام مقامات و هیات مذاکره کننده این کشور و با بیان اینکه صلح بالاترین خواست مردم افغانستان است، گفت: حضور اعضای کمیته رهبری شورای عالی مصالحه ملی پیغام واضح برای متحدان افغانستان در منطقه، دنیا و به ویژه هیأت مذاکره کننده دولت دارد.

وی اضافه کرد: مذاکرات صلح وارد مرحله دوم شده است و احتیاج است تا مشورت در ابعاد مختلف توسط شورای رهبری ادامه داشته باشد.

رئیس جمهور افغانستان تاکید نمود: مرحله اول مذاکرات صلح نشان داد که این فرایند آسان نیست، اما می تواند به نتیجه برسد.

غنی گفت: شرایط در حال تغییر است و احتیاج است تا تمام مورد به صورت جز به جز در نظر گرفته گردد تا اشتباهی در این زمینه صورت نگیرد و در خصوص هدف و نقشه راه همه باید به یک نتیجه واحد برسیم.

رئیس جمهور افغانستان در خاتمه بار دیگر بر لزوم مشورت برای ادامه تبادل نظر با طالبان تاکید نمود.

هیات دولت افغانستان و طالبان پیش از این اعلام نموده بودند که در خصوص دستور کار مذاکرات صلح به نتیجه رسیده و این موضوع قدم مهمی برای خاتمه جنگ در افغانستان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "غنی: مذاکرات صلح وارد مرحله دوم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غنی: مذاکرات صلح وارد مرحله دوم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید