درگیری پ ک ک با نیروهای اقلیم کردستان عراق

به گزارش دفتر آنلاین من، سایت باس نیوز نزدیک به حزب دموکرات کردستان عراق از درگیری مجدد میان نیروهای وابسته به اقلیم و افراد پ ک ک در استان دهوک در شمال عراق اطلاع داد.

درگیری پ ک ک با نیروهای اقلیم کردستان عراق

بر اساس این گزارش، این حمله در استان دهوک اقلیم و در حالی که نیروهای حفاظتی چاه های نفت، موسوم به پلیس نفت اقلیم کردستان عراق، در حال اجرا وظیفه بوده اند؛ روی داده است.

این حمله تلفاتی به دنبال نداشته است.

لازم به ذکر است که طی هفته های گذشته درگیری هایی میان حزب دموکرات کردستان عراق و پ.ک. ک، روی داده است و مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان عراق، پ.ک. ک، را عامل ویرانی و ناامنی در اقلیم دانسته و خواهان خروج این نیروها از اقلیم شد.

از سوی دیگر روز چهارشنبه 14 آبان / 4 نوامبر، انفجار یک بمب کارگذاشته شده پ.ک. ک، در بخش چمانکی از توابع آمیدی، واقع در استان دهوک اقلیم کردستان عراق، نیروهای پیشمرگه اقلیم را که در این منطقه عمدتاً از نیروهای حزب دموکرات کردستان عراق هستند؛ هدف قرار داده و دو افسر پیشمرگه در این انفجار زخمی شده و یک افسر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

در همین حال منابع وابسته به اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که خط لوله انتقال نفت اقلیم که هفته گذشته توسط شاخه نظامی پ.ک. ک، منفجر شده بود، هنوز تعمیر نشده و انفجار این خط لوله و توقف صادرات نفت، روزانه 10 میلیون دلار زیان مالی را برای اقلیم به همراه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درگیری پ ک ک با نیروهای اقلیم کردستان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری پ ک ک با نیروهای اقلیم کردستان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید