خبرنگاران 443 هکتار از اراضی ملی کرمانشاه به بیت المال بازگردانده شد

به گزارش دفتر آنلاین من، کرمانشاه- خبرنگاران- جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کرمانشاه، از رفع تصرف 443 هکتار از اراضی ملی استان از ید متصرفان در سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان اراضی ملی به بیت المال بازگردانده شد.

خبرنگاران 443 هکتار از اراضی ملی کرمانشاه به بیت المال بازگردانده شد

فرشید سنجری روز شنبه به دفتر آنلاین من اضافه نمود: سال گذشته یگان حفاظت منابع طبیعی استان در راستای برخورد قاطع با متصرفان به عرصه های ملی با همکاری دستگاه قضایی استان 367 حکم قطعیت یافته خلع ید از اراضی ملی صادر کرد.

وی اظهارداشت: یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی کرمانشاه با 28 اکیپ متشکل از نیروی پایور و وظیفه به صورت مستمر در حال گشت و مراقبت از جنگل ها و مراتع استان هستند و هرگونه حرکتی در راستای تخریب و تصرف عرصه های مرتعی و جنگلی توسط مأموران یگان حفاظت و پاسگاه های ویژه رصد می شود.

به گفته او، در 2 ماه سپری شده از سال جاری نیز بیش از 13 هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کرمانشاه در ادامه با اشاره به عزم جدی و اهتمام ویژه مجموعه مدیریتی اداره کل منابع طبیعی استان در برخورد قاطع با هرگونه زمین خواری و تصرف منابع طبیعی، گفت: بعد از شناسایی و احراز تخلف و صدور احکام قضایی لازم، بلافاصله اقدامات خلع ید عرصه و اعاده به وضع سابق با هماهنگی دستگاه های اجرایی، با استفاده از توان عوامل نظامی و انتظامی در دستور کار قرار می گیرد.

سنجری، خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم طبیعت دوست استان با ماموران یگان حفاظت و اعلام گزارش ها و اخبار خود در زمینه آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق چوب یا گیاهان دارویی از طریق تماس با شماره 1504 کد امداد جنگل و مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه شد.

او تاکید کرد که گزارش های مردمی می تواند از ورود خسارت های جبران ناپذیر به عرصه های مرتعی و جنگلی جلوگیری کند.

یک میلیون و 717 هزار هکتار از مساحت استان 2 میلیون نفری کرمانشاه، منابع طبیعی است که 527 هزار هکتار آن را جنگل و یک میلیون و 190 هزار هکتار دیگر را یعنی حدود 1.5 درصد از وسعت منابع طبیعی کشور مراتع تشکیل می دهند.

استان کرمانشاه با 24 هزار کیلومتر مربع مساحت در غرب کشور واقع شده و به دلیل میزبانی از رشته کوه های زاگرس، مملو از جنگل های بلوط است.

استان کرمانشاه با 2 هزار و 595 روستا دارای 950 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 443 هکتار از اراضی ملی کرمانشاه به بیت المال بازگردانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 443 هکتار از اراضی ملی کرمانشاه به بیت المال بازگردانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید