تولد اولین سازمان مدیریت یکپارچه خطوط لوله در منطقه ها نفتخیز جنوب

به گزارش دفتر آنلاین من، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس مهندسی ساختار و بهره وری شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب از تصویب ساختار جدیدمعاونت مدیر در برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر انسجام خطوط لوله برای نخستین بار در این شرکت اطلاع داد.

تولد اولین سازمان مدیریت یکپارچه خطوط لوله در منطقه ها نفتخیز جنوب

به گزارش خبرگزاری دفتر آنلاین من از اهواز، محمدرضا آبیار گفت: این سازمان در ستاد منطقه ها نفتخیز جنوب زیر نظر مدیر فراوری و در شرکت های بهره برداری تابعه با عنوان هماهنگی و پیگیری نظام انسجام خطوط لوله زیر نظر مدیران عملیات شرکت های بهره برداری فعالیت می نماید.

وی گفت: ساختار نو مبتنی بر اصول و الزامات مدیریت خطوط لوله مندرج در استانداردهای معتبر جهانی API1160 و ASME B31.8S ، پس از 7 سال آنالیز در کارگروه های تخصصی و اجرای آزمایشی، به عنوان یک نوآوری در ساختار سازمانی منطقه ها نفتخیز جنوب تصویب شد.

آبیار ادامه داد: ساختار نو به منظور مدیریت منسجم بیش از 29000 کیلومتر خطوط لوله متنوع در گستره منطقه ها نفتخیز جنوب با پراکندگی جغرافیایی در مساحت 70000 کیلومتر مربع در 6 استان، به وسیله بهینه سازی و افزایش بهره وری سمت های سازمانی موجود ایجاد شده است.

رئیس مهندسی ساختار و بهره وری شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب، تغییر روش سنتی پایش و نگهداری از حالت وظیفه ای به رویکرد نو فرآیندی، متمرکز نمودن اطلاعات در بستر نرم افزاری، تدوین اهداف، برنامه ها و فعالیت ها مبتنی بر یک نقشه راه مشترک، افزایش سرعت پاسخگوئی و واکنش در شرایط اضطراری، حفاظت از محیط زیست و ایمنی کارکنان و ساکنان جوامع محلی، ارزیابی و مدیریت ریسک، اولویت بندی پروژه ها و مدیریت بهینه تغییرات از اهداف سازمان نو است.

وی با بیان اینکه طبق هماهنگی صورت گرفته، امکان بازنگری این سازمان بر اساس ارزیابی عملکرد یک سال آینده فراهم شده است، از حمایت و پشتیبانی مدیر عامل شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب و اقدامات موثر مدیریت فراوری و شرکت های بهره برداری تابعه در اجرای آزمایشی این ساختار قدردانی کرد.

آبیار در انتها گفت: امیدواریم استقرار سازمان نو ضمن کاهش قابل ملاحظه هزینه ها، ضایعات وآلودگی های محیط زیستی، در بهبود دستورالعمل ها و تغییر سازوکارهای فعلی به اقدامات کنشگرایانه و برنامه ریزی شده، استفاده بهینه از خطوط لوله موجود، اولویت بندی بودجه های مورد احتیاج، کاهش حوادث و افزایش اعتبار شرکت در ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نیز موثر باشد.

انتها پیغام./

منبع: خبرگزاری آریا

به "تولد اولین سازمان مدیریت یکپارچه خطوط لوله در منطقه ها نفتخیز جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد اولین سازمان مدیریت یکپارچه خطوط لوله در منطقه ها نفتخیز جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید