توقف فعالیت های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟

به گزارش دفتر آنلاین من، کانون کارگزاران با توجه به شیوع کرونا در کشور پیشنهاد توقف فعالیت های حضوری بورس را به سازمان بورس ارائه نموده است و این سازمان تصمیم گیری درمورد این ماجرا را بر عهده وزارت بهداشت دانسته و اعلام نموده که در صورت صلاح دید و دستور این وزارتخانه، اقداماتی در بازار سرمایه انجام خواهد شد.

توقف فعالیت های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟

حمیدرضا مهرآور در گفت وگو با دفتر آنلاین من، با اشاره به درخواست کانون کارگزاران از سازمان بورس و اوراق بهادار برای توقف فعالیت در مورد اخذ کد معاملاتی برای مشتریان جدید و تعطیل کردن تالارهای اختصاصی برای جلوگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: تراکم جمعیت در شرکت های کارگزاری بالاست و اکنون با توجه به شرایط شیوع کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی و کاهش تعاملات انسانی، مردم برای سلامتی خودشان باید در این ایام مراجعه حضوری ننمایند و کارهای خود را به تعویق بیندازند. اگر می توانند به وسیله انلاین معاملات خود را انجام دهند تا سلامت خودشان و پرسنل حفظ گردد.

وی با اشاره به درخواست این کانون درمورد توقف عرضه های اولیه نیز گفت: یکی از موضوعات بحث عرضه اولیه هاست که ازدحام زیاد می گردد اما به نظر من تا خاتمه سال باز هم چند عرضه اولیه خواهیم داشت. در کل توصیه به مردم گردد که در این شرایط برنامه ریزی های حضوری خود را به تعویق بندازند.

عضو هیات مدیره کانون کارگزاران ادامه داد: البته بسیاری از شرکت های کارگزاری ممکن است برای امنیت جامعه از درخواست جدید دریافت خودداری نمایند.

سازمان بورس تابع وزارت بهداشت است

این درحالی است که محسن خدابخش-مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس- در مورد موضوع مطرح شده مبنی بر توقف عرضه های اولیه و صدور کد جدید معاملاتی و تعطیلی تالارهای اختصاصی کارگزاران به دلیل شیوع سریع کرونا گفت : طبق گفته رئیس جمهور، وزارت بهداشت سیاست گذار مسئله کرونا است و در صورت صلاحدید و دستور این وزارتخانه، اقداماتی در بازار سرمایه انجام خواهد شد.بنابراین بازار سرمایه در مورد کرونا، تابع سیاست گذاری ها و تصمیمات ابلاغی وزارت بهداشت بوده و هست. این درحالی است که بانک ها همچنان فعال هستند و شعب هر روزه با ده ها و صدها مشتری سر و کار دارند. از سوی دیگر بسیاری از معامله گران و سهامداران به وسیله آنلاین اقدام به فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توقف فعالیت های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فعالیت های حضوری بورسی به دلیل کرونا به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید